Pomoc - Producent Elewacyjnych Profili Dekoracyjnych

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pomoc

Dział pomocy:

Najczęściej zadawane pytania.


Czy dajecie gwarancję na produkty?
Tak. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa udzielamy dwuletniej gwarancji na wykonane przez nas produkty. Działamy na tym rynku już dziesiąty rok i jak do tej pory nie stwierdziliśmy żadnych wad produktowych.

Z czego wykonane są wasze profile elewacyjne?
Sztukateria elewacyjna wykonywana jest na bazie rdzenia styropianowego na który nakładane są różne rodzaje powłok przygotowane na bazie polimerów, wypełniaczy, kruszywa kwarcowego oraz innych związków chemicznych. Ponadto możemy wykonać detale architektoniczne z różnych innych materiałów, może być to odpowiednio modyfikowany gips, beton, odlew z różnych rodzajów żywic itp.

W jaki sposób malować wasze profile elewacyjne?
Nasze produkty powinny być malowane farbami elewacyjnymi wodorozcieńczalnymi , szczególnie zalecane są farby silikonowe, ze względu na swoje właściwości antystatyczne. Ważne, aby zastosowana farba była trwale elastyczna. Gruntowanie i malowanie należy przeprowadzić według zaleceń producenta farby. Najlepsze efekty daje zagruntowanie i dwukrotne malowanie farbami silikonowymi dla uzyskania odpowiedniej grubości powłoki malarskiej o jednolitym kolorze.

Czy można zastosować wasze produkty na budynku ocieplonym i na jakim etapie montować profile?
Tak oczywiście. Nasze gzymsy można z powodzeniem montować na różnych powierzchniach i podłożach. Budynki ocieplone również mogą być dekorowane naszymi wyrobami. Najlepszym do montowania sztukaterii elewacyjnej jest w przypadku budynków ocieplanych moment w którym warstwa ocieplenia przykryta jest klejem z zatopioną w nim siatką, przed położeniem powłoki tynkarskiej, bowiem wówczas montaż może przebiegać najsprawniej. Oczywiście nasze dekoracje mogą być montowane również na starych, odnawianych, restaurowanych budynkach, które nie są ocieplane. Wówczas montowane elementy są bezpośrednio do tynku. Montować elementy można również na budynkach ocieplonych z wykonaną wyprawą tynkarską, ale wówczas proces montażu jest nieco bardziej skomplikowany ze względu na konieczną ostrożność i większą precyzję prac.

Czy wykonujecie łuki?
Tak, oczywiście. Możemy wykonać niemal dowolny profil w łuku. Aby to zrobić potrzebujemy dwa wymiary, pierwszy to szerokość łuku u podstawy, a drugi wymiar to wysokość łuku w szczycie. Mając takie informacje możemy wykonać dla Państwa łuk będący idealnym wycinkiem dowolnego niemal okręgu. Wnętrze szpalety powinno być wyprawione dopiero po zamontowaniu łuku.

Jaki jest koszt wykonania łuku?
Koszt wykonania łuku to cena podstawowa profilu z którego wykonywany jest łuk + 100% liczone za każdy metr bieżący mierzony po zewnętrznej stronie okręgu.

W jaki sposób wykonać pomiar niezbędnej ilości elementów.
Pomiaru najlepiej dokonać w metrach bieżących licząc po całej długości budynku lub otworów okiennych. Do każdego narożnika należy dodać dwukrotność szerokości zastosowanych profili - wynika to z konieczności zacięcia profili w celu ich połączenia w narożniku. My ze swojej strony zazwyczaj wykonujemy i dokładamy do każdego zamówienia extra parę sztuk więcej, tak  na wszelki wypadek, gdyby miało braknąć tylko po to, aby nie musieli się Państwo fatygować, bo zabrakło jednej sztuki, czy dwóch.

W jaki sposób mogę kupić wasze produkty?
W siedzibie naszej firmy lub poprzez stronę internetową, potwierdzając zamówienie poprzez e-mail lub fax'em po uprzednim np. telefonicznym ustaleniu szczegółów.

Czy mogę zamówić przez telefon?
W bardzo specyficznych wypadkach dopuszczamy takie formy zamówień, ale staramy się nie praktykować tego typu metod. Wymagamy, aby każde zamówienie było złożone w formie pisemnej przynajmniej w formie e-mail.

Co powinno zawierać zamówienie?
Jasno określony przedmiot zamówienia z jednoznacznie wyrażoną deklaracją woli. Zamówienia złożone z udzielonym rabatem (indywidualną wyceną) zawsze wcześniej są przez nas potwierdzane w formie pisemnej.
Dane zamawiającego i kompletne dane do faktury VAT oraz określenie formy płatności (przelew lub pobranie).
Imię i nazwisko zamawiającego lub nazwa firmy i dane osoby zamawiającej,
adres (ulica, kod, miejscowość)
numer NIP w przypadku firm
koniecznie numer telefonu do  kontaktu.

W jaki sposób mogę odebrać zamówione produkty?
Odebrać można bezpośrednio w siedzibie firmy lub zlecając nam wysyłkę pod wskazany adres.

Czy wysyłamy do Pcimia Dolnego?
Tak, wysyłamy nasze produkty do każdego miejsca w kraju i za granicą.

Jaki jest koszt dostawy?
Koszt dostawy każdorazowo kalkulowany jest indywidualnie. Indywidualna kalkulacja wynika ze względu na różną wagę i rozmiar przesyłek oraz ilość paczek w ramach jednej przesyłki. Przykładowy koszt wysyłki 60 sztuk listwy wokółokiennej to około 50 - 60 zł brutto w zależności od wagi. Przesyłka z płatnością za pobraniem i ubezpieczona.

Termin dostawy.
Przesyłka jest dostarczana pod wskazany adres następnego dnia po jej nadaniu. Jeśli nadanie następuje w piątek dostawa może być w sobotę (pod warunkiem, że przewoźnik obsługuje dany rejon i wiąże się to z dodatkową dopłatą u przewoźnika) lub w poniedziałek.

Czas realizacji zamówienia.
Przyjmujemy, że standardowe zamówienia realizowane są w terminie od 3 dni do 7 dni roboczych, Zazwyczaj jest to znacznie szybciej. Staramy się utrzymywać pewną część naszej oferty na stanach magazynowych, tak aby były dostępne "od ręki". Zamówienia bardziej złożone każdorazowo uzgadniamy termin realizacji według indywidualnego harmonogramu mając na uwadze Państwa czas i priorytety.

Długości gzymsów.
Standardowa długość naszych wyrobów to 120 cm (+/- 1 cm), w szczególnych przypadkach długość ta może być inna, ale są to indywidualne wyjątki.

Twardość i wytrzymałość wyrobów.
Często w swojej pracy spotykamy się z pytaniem dotyczącym twardości i trwałości produktów. Powiem szczerze, że w bardzo wielu przypadkach twardość nie ma KOMPLETNIE żadnego znaczenia. Jakie bowiem ma znaczenie, czy profil pod parapetem znajdujący się na 1 lub 4 piętrze będzie odporny na uderzenie młotkiem, czy nie? Żadne. Zastanawiacie się Państwo nad tym, czy twardszy znaczy lepszy ... cóż, w pewnych aspektach naszego życia ma to zasadnicze znaczenie, ale nie w tym przypadku. Nie znaczy to oczywiście, że nasze wyroby nie są twarde. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy naszym celem jest zaspokojenie Waszych potrzeb, zatem oferujemy produkty w różnych wersjach wykonania, również super twarde.
W ramach ciekawostek ... prawie 10 lat temu wykonywaliśmy dla jednego z naszych Klientów profile z surowego styropianu, do dnia dzisiejszego tj. 9 czerwca 2013 elementy te, pomimo, że zamontowane są na parterze wyglądają jak nowe, nie są uszkodzone, ba ... one nawet specjalnie nie są brudne, to chyba cud farby silikonowej. Inny z naszych Klientów zażyczył sobie gzymsy nadokienne, również niewykończone żadną powłoką, do dziś nie wiemy jak to działa, ale one również po latach wyglądają nienagannie, a nawet nie posiadają obróbek blacharskich. Rzeczywistość czasem jest zupełnie zaskakująca.
Co do trwałości naszych powłok. W dziesięcioletniej naszej historii nie zdarzyło się, aby zastosowana przez nas powłoka uległa rozwarstwieniu, odkleiła się od rdzenia styropianowego, czy w jakikolwiek inny sposób samoistnie uległa uszkodzeniu.

Dlaczego ja to wszystko czytam, czy nie prościej i szybciej jest zadzwonić?
Oczywiście, że prościej i szybciej, a informacja którą Państwo otrzymają będzie wyczerpująca.
604 48 40 79, 504 34 34 71, (32) 623 64 89


 
 


O nas                   Produkty                   Realizacje                Pomoc                    Kontakt


 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego